Dejligt med en masse aktive brugere. I har holdt mig godt beskæftiget 😊 Her til formiddag har jeg nået dette: * Bulk action (fx slette) på ens annoncer * Svar-mulighed på forum indlæg * Tydeligere Sælges/købes valg ved oprettelse af annoncer * Mulighed for at tilføje billeder til forum-svar * En nemmere mulighed for at slette sin egen annonce man ser på * Antal visninger på ens annonce er flyttet op ved siden af antal favoritter * Forbedret nulstil password funktion * Linieskifte i meddelelser er nu mulig med retur-tasten * Søgning på brugernavn er nu også mulig * En del manglende annoncebilleder er genimporteret * I annoncerne kan man nu se, hvor længe brugeren har været medlem * Gjort loading af billeder hurtigere * Givet adgang til forumtråde ældre end 1 år Bliv endelig ved med at finde fejl - jeg retter så hurtigt jeg kan 😊
Dagens update
Det bliver super godt :-)
Kunne det laves så man kunne vælge at indsætte tlf nr i annoncer.
God idé. Det bliver fremover vist under "Vis adresse og telefonnummer" inde i annoncen. Men det forudsætter at sælgeren har valgt at oplyse det.
Det virker dog ikke. Har lige oprettet en annonce #5889E8C4 Og der fremgår det faktisk ikke hvem der har oprettet den. En anden ting: der står alle brugernes annoncer burde der ikke stå alle brugerens annoncer
Billede
Det er godt arbejde Christiane. Jeg har stadig svært ved at vænne mig til det nye design, men det kommer nok :o) M.v.h. Mikkel -OZ7AKT
Det fikser jeg lige. Tjek om 10 minutter...
Solgte en HF radio og klikkede på solgt. Så gik jeg ud fra at det ville fremgå af annoncen. Men annoncen forsvandt bare ud i det blå ;-)) Mit tlf nr vises stadig ikke uanset jeg har valgt det i opsætning.
En solgt var er ikke længere til salg og vises derfor ikke. Du kan om nødvendigt genindrykke den.
Hej Christiane. Jeg oplever at antallet af 'klik på annonce' ikke har rykket sig de sidste 7 dage, kan selvfølgelig skyldes at der ikke er nogle der har 'kigget', eller er det noget andet? Der sker ikke noget når jeg opdaterer, på det gamle system blev annoncerne opdateret om natten.
Godt set! Der var en fejl og den er fikset nu. Tak.
Måske også en ide, at lave en markering af læste/ulæste indlæg i tråde. Det var der på gammel-BG, en gul * for ny og en grå * for læst. Så slipper man for at gennemlæse trådene, blot for at konstaterer, at de allerede er læst. At nye indlæg får tråden til at ligge øverst er ikke hensigtsmæssigt, da man (jeg) ikke kan huske hvilken der lå øverst forrige gang man var logget ind. SMS/E-MAIL notifikation er fravalgt pga i forvejen rigelige mængder af ankommende sms/e-mails ;-)
Jeg har fået at vide at jeg bruger ADBLOCKER - jeg aner ikke hvad det drejer sig om -- og kan heller ikke læse mig til det Jeg bli'r bedt om at slå den fra ??
ADBLOCKER er et plug-in program der forhindre 3. part annoncer.
Ja, og nu bliver de opdateret med det samme, super fint tak.
Jeg er ny her Også jeg synes der er udfordringer, men alt kan læres.
Godt du forsøger 😊 Hvis noget driller så spørg her i forum, hvor der er mange til at hjælpe. Og ellers så skriv til mig 😊
